C
R
A
M
N
A
R
I
اخبار

بازدید رئیس و متخصصین یونی مارک جهانی از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا

همزمان با برگزاری نشست ایفلا ۲۰۱۸ و حضور اعضای کمیته یونی مارک در تهران، رئیس و دوتن از متخصصین یونی مارک جهانی و برخی اعضای برجسته کمیته‌ی مدکور ضمن

ایران میزبان نخستین "نشست گروه کاربران یونی مارک منطقه خاورمیانه"

عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بیست و هشتمین نشست سالانه کمیته دائمی یونی مارک (پی.یو.سی) که در 22-23 مارس در رم برگزار شد، شرکت کرد.

بیست و دومین جلسه طرح توسعه مارک ایران، با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد

بیست و دومین جلسه طرح «توسعه مارک ایران» سه شنبه سوم مرداد 1396، با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

تاریخ نگاری وب سایت جامع مارک ایران

این وب سایت نتیجه به ثمر رسیدن طرح پژوهشی مصوبه شورای عالی پژوهش 21/12/95 با عنوان "تحليل و پياده سازي وب گاه جامع مارك ايران" است

ایران میزبان نخستین "نشست گروه کاربران یونی مارک منطقه خاورمیانه"

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بیست و هشتمین نشست سالانه کمیته دائمی یونی مارک (پی.یو.سی) که در 22-23 مارس در رم برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سعیده اکبری داریان که پیشتر در ایفلای 2017 رسما به عنوان عضو پی.یو.سی معرفی شده بود، با دعوت این کمیته و از سوی سازمان اسناد و کتابخانه  ملی در این  نشست شرکت کرد. لازم به ذکر است "کمیته مارک ایران" هفت سال پس از تاسیس"کمیته دائمی یونی مارک" در سال 1377 تشکیل شد و به واسطه حضور عضو ایرانی در این کمیته، در سیاستگذاری های آن مشارکت دارد.

داریان اعلام کرد در این جلسه مقرر شده است سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نوامبر 2018 میزبان پنجمین "نشست گروه کاربران یونی مارک" و نخستین "نشست گروه کاربران یونی مارک  منطقه خاورمیانه" باشد. همچنین در این جلسه ماتریس‌های انطباق مدل‌های فراد و فرساد با یونی مارک که از دستاوردهای پایان نامه دکترای او بوده است، پس از گذراندن مراحلی در وب سایت  ایفلا قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: از زمانی که عضو این کمیته شده‌ام  موضوع‌های مختلفی از طریق پست الکترونیکی به اشتراک گذاشته شد که این موضوع‌ها در این  نشست دو روزه به بحث گذاشته شد.  از جمله مصویات این جلسه نهایی شدن سندپروتکل بین "کمیته دائمی یونی مارک" و کمیته راهبردی آر.دی.ای.(جی.اس.سی.) و شرایط پذیرش عضو در پی.یو.سی و نیز تغییرات پیشنهادی انتشارات برخط یونی مارک بود. بررسی تغییرات  18 فیلد و نیز تصویب یک فیلد جدید از فرمت‌های کتابشناختی و مستندات از دیگر برنامه‌های این نشست بود.